Biznes

BlackBerry zgjeron numrin e aplikacioneve në suitën Hub+ për Android

Sep 12 2016
0 Shpërndarje
BlackBerry zgjeron numrin e aplikacioneve në suitën Hub+ për Android

blackberry-hub-android-marshmallow-935x526Muajin e kaluar BlackBerry bëri të ditur se do të ofronte aplikacionet Android si BlackBerry Hub, Calendar dhe Password Keeper tek të gjithë përdoruesit Android. E gjitha kjo do të ishte në formën e një abonimi quajtur Hub+ ndërkaq kompania tani njoftoi një zgjerim të kësaj pakoje me më shumë aplikacione.

Hub+ e cila është falas për 30 ditë dhe më pas kushton 99 cent në muaj, do të pasurohet me pesë aplikacione të reja: Contacts, Tasks, Device Search, Notes dhe Launcher.

BlackBerry beson se kjo hap dyert për shumë përdorues Android drejt aplikacioneve fantastike që kompania kanadeze ka për të ofruar. Nëse doni të provoni Hub+ ju ftojmë të vizitoni Google Play Store dhe të kërkoni për BlackBerry Hub. Pasi të keni hapur aplikacionin klikoni “Apps by BlackBerry” dhe instaloni aplikacionet që dëshironi. (PCWorld Albanian)

Lajmet e fundit>