Lajmet

Instagram ju lejon të zmadhoni fotot dhe video në iOS

Sep 1 2016
0 Shpërndarje
Instagram ju lejon të zmadhoni fotot dhe video në iOS

instagram_2016-aug-31Është shumë mundësi një nga të paktat eksperienca pothuajse universale dhe akoma të gjalla për përdoruesit e telefonëve : Irritimi kur provon të zmadhosh një foto në Instagram dhe kujtohesh se nuk mundesh. Kjo po ndryshon, Instagram po ofron zmadhimin e fotove në aplikacionin e tyre për iOS.

Funksionaliteti i ri do ti lejojë përdoruesit të zmadhojnë në të dyja, foto dhe video në furnizuesin kryesor të përmbajtjeve, në faqet e profilit dhe në faqen e eksplorimit. Makthi jonë i gjatë tani ka mbaruar. Kjo është vetëm për përdoruesit e iOS – Përdoruesit e Android akoma duhet të presin, por nuk do të zgjasë shumë sepse Instagram thotë se funksionaliteti do vijë për Android javët ardhshme në vijim.

Mes mbështetjes për imazhet panoramike dhe aspektet e raporteve të profilit, prezantimi i historive dhe tani zmadhimi, Instagrami është rritur shumë kohët e fundit. (PCWorld Albanian)

Tags >

Instagram
Lajmet e fundit>