Harduer

Samsung po përgatit evenimentin “Galaxy Unpacked” në 21 Shkurt

Feb 1 2016
0 Shpërndarje
Samsung po përgatit evenimentin “Galaxy Unpacked” në 21 Shkurt

2Samsung hodhi dritë mbi evenimentin e shumëpritur “Galaxy Unpacked” i cili do të mbahet gjatë Kongresit Mobil Botëror pikërisht në 21 Shkurt.

Ftesa në këtë eveniment karakterizohet nga një video e cila në qendër të saj ka realitetin virtual ndërsa gjatë ngjarje pritet të prezantohen edhe dy telefonët Galaxy S7 dhe S7 Edge.

Videoja 14 sekondëshe me një fokus të veçantë në platformën Gear VR bart moton “Bëhuni gati të rimendoni atë çfarë një telefon mund të bëjë.” Aktualisht bazuar në spekulimet e kohëve të fundit përveç komponentëve të brendshëm, Galaxy S7 dhe S7 Edge do të rikthejë mbështetjen për microSD dhe personalizimin ndërfaqes të telefonëve Galaxy.

Në aspektin e harduerit, që të dy telefonë do të fuqizohen nga dy proçesorë, Exynos 8890 dhe Snapdragon 820.

Evenimenti i datës 21 Shkurt që i bie të jetë ditë e dielë do të transmetohet nga Samsung live në kanalin e saj në Youtube. (PCWorld Albanian)

Samsung hodhi dritë mbi evenimentin e shumëpritur “Galaxy Unpacked” i cili do të mbahet gjatë Kongresit Mobil Botëror në 21 Shkurt.

Ftesa në këtë eveniment karakterizohet nga një video e cila në qendër të saj ka realitetin virtual ndërsa gjatë ngjarje pritet të prezantohen edhe dy telefonët Galaxy S7 dhe S7 Edge.

Videoja 14 sekondëshe me një fokus të veçantë në platformën Gear VR bart moton “Bëhuni gati të rimendoni atë çfarë një telefon mund të bëjë.” Aktualisht bazuar në spekulimet e kohëve të fundit përveç komponentëve të brendshëm, Galaxy S7 dhe S7 Edge do të rikthejë mbështetjen për microSD dhe personalizimin ndërfaqes të telefonëve Galaxy.

Në aspektin e harduerit, që të dy telefonë do të fuqizohen nga dy proçesorë, Exynos 8890 dhe Snapdragon 820.

Evenimenti i datës 21 Shkurt që i bie të jetë ditë e dielë do të transmetohet nga Samsung live në kanalin e saj në Youtube. (PCWorld Albanian)

Tags >

samsung
Lajmet e fundit>