Biznes

10 startupet më të vlerësuara globalisht

Publikuar , 13 Mars 2016
0
10 startupet më të vlerësuara globalisht

chartoftheday_4486_most_valuable_start_ups_nWeWork u bë startupi më i fundit që kalon vlerën e 10 miliard dollarëve pas një investimi javën e kaluar. Qëndron bashkërisht me Snapchat në vendin e pestë ku që të dy përllogarisin një kapital prej 16 miliard dollarësh.

Por kush është në krye? E kush tjetër përveç Uber i cili vlerësohet në shifrat e 51 miliard dollarëve ndjekur nga Xiaomi në vendin e dytë me 46 miliard dollar dhe Airbnb me vlerë 25.5 miliard dollar. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Blizzard jep datën e debutimit të Warcraft III: Reforged

Tags >

Startup