Analiza

100 uebsajtet më të vizituara në internet sipas trafikut

Publikuar , 16 Mars 2017
100 uebsajtet më të vizituara në internet sipas trafikut

Ekzistojnë mëse 1.1 miliard uebsajte në internet po shumica e trafikut shkon vetëm për një porcion të vogël prej tyre. Google.com përshembull merr 28 miliard vizita në muaj. Më i afërti është Youtube.com i cili sjell 20.5 miliard vizita.

Një infografik i publikuar nga Vodien liston 100 uebsajtet më të mëdha sipas trafikut të përthithin bazuar në databazën e Alexa.

Nëse vini re Google kontrollon katër sajte listën e 100 uebsajteve (Google, Youtube, Blogger dhe Google User Content). /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  YouTube bllokon çdo informacion kundër vaksinës së Covid-19