Lajmet

12 këshilla drejt ndërtimit të një profili të suksesshëm në Linkedin (Infografik)

Publikuar , 23 Janar 2016
0
12 këshilla drejt ndërtimit të një profili të suksesshëm në Linkedin (Infografik)

LinkedInBetterFeat-644x373Sot njerëzit në të shumtën e rasteve nuk e shohin median sociale si një mjet të dobishëm. Por në realitet mund të rezultojë krejtësisht e kundërta dhe Linkedin është një shembull i qartë.

Nga një rrjet social, Linkedin transformohet në një mundësi të vërtetë ku përveç se të komunikoni me miqtë mundeni dhe të krijoni lidhje me partnerë e biznese. Sigurisht që të përfitoni maksimalisht nga ky rrjet social duhet të keni një profil të mirë dizenjuar. Pikërisht këtë problematikë adreson infografiku i mëposhtëm të cilin u ftojmë ta lexoni me vëmendje. (PCWorld Albanian)

InstantOffices

LinkedIn-Infographic1

LEXO EDHE:  Google heq një hartë të Kurdistanit nga shërbimi i hartave Maps

Lajmet e fundit>