Harduer

15.4 inçëshi nga MSI – laptopi më i shpejtë në botë

Publikuar , 03 Tetor 2009
0
15.4 inçëshi nga MSI – laptopi më i shpejtë në botë

Së bashku me procesorin quad-core Intel Core i7, GT 640 veçohet edhe me kartela grafike Nvidia GeForce GTS 250M me 1GB të dedikuar, deri në 4GB memorie DDR3, deri në 500 GB kapacitet të hard diskut, dhe njësi të integruar DVD Burner ose Blu-ray. Sa i përket rezolucionit të ekranit nuk është ofruar ndonjë informatë.

Lapotpi i ri i MSI që është një makinë argëtimi gjithashtu përfshinë altoparlant stereo, ueb kamerë me 2 megapiksel, dalje HDMI dhe VGA, port hyrës të zërit 7.1, 802.11n WiFi, Bluetooth, një port për Gigabit LAN, një modem, dy porte standarde USB dhe një port kombo eSATA/USB, një port për Express Card dhe një lexues 4-në-1.

GT640 ka një peshë prej 2.7 kg dhe arrin me një bateri 6-cell ose 9-cell, kurse  sistemi operativ me të cilin funksionon laptopi është Windows 7.

Detajet mbi çmimin dhe datën e paraqitjes në treg nuk janë bërë të ditura por një gjë mund të supozohet se pasi që ky laptop përmban Windows 7, atëherë ai mund të jetë në treg rreth datës 22  tetor (kur edhe debuton Windows 7).

LEXO EDHE:  Samsung publikon axhendën, ja kur Android 10 mbërrin tek S10, Note 10 dhe Galaxy A