Analiza

4 fotografi mahnitëse realizuar nga kamera e një droni

Publikuar , 24 Dhjetor 2014
0
4 fotografi mahnitëse realizuar nga kamera e një droni

eagle41Dronët komerciale të disponueshëm për çdonjeri ditëve të sotme, kanë nxjerrë në pah talentin e disa artistëve amator. Tregu i dronëve po shpërthen së bashku me cilësinë e imazheve të kapura nga ajri.

Dronestagr.am, një uebsit komunitar për entuziastët e droneve, përmban disa nga fotografitë më të bukura të kapura nga kamera e një droni. Komuniteti vlerësoi fotot më të mira të cilat i kemi bashkëngjitur në këtë artikull. Ato i kemi radhitur sipas numrit të pëlqimeve.

Ujëvara Tamul, Meksikë

mandas2Sumatera Barat, Indonezi

faanui3Polinezia Franceze

eagle4Parku Kombëtar Bali Barat, Indonezi

Dronët janë përhapur në çdo vend të botës. Kemi parë trajnerë e ekipesh të sportit të përdornin dronët për të marrë një pamje më të mirë të lojtarëve. Kemi dëgjuar për roja të hapësirave gjeografike që po përdorin dronët për të gjurmuar Orangotangët, dhe mbushur me shpresë nga edukatorët që po përdorin dronët për të ndihmuar studentët që vuajnë nga autizmi. Lexuesit tanë mund të shfletojnë më shumë fotografi të kapura nga dronët në këtë lidhje. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  A do të hiqet Roamingu në Qershor mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Tags >

Dronët
Lajmet e fundit>