Analiza

50 produktet teknologjike më të mira të vitit 2013 nga PCWorld

Publikuar , 14 Dhjetor 2013
0
50 produktet teknologjike më të mira të vitit 2013 nga PCWorld

primary-100155725-galleryKemi parë gjatë vitit 2013 inovacione mjaft interesante në harduerët e pajisjeve mobile, PC form faktorë të rinj si dhe një shpërthim pajisjesh teknologjike shtëpiake apo ato për argëtim.

Pas testimeve dhe vlerësimeve të qindra produkteve gjatë këtij viti, editorët e PCWorld dhe TechHive kanë përpiluar me kujdes një listë të 50 produkteve të preferuara.

Notebook-ë, tabletë dhe pajisje të tjera mobile përbëjnë pjesën më të madhe të listës, së bashku me një sërë pajisjesh periferike apo mjete të tjera teknologjike që ju ndihmojnë ta bëni sa më produktive jetën tuaj.

Në listë përfshihen përveç pajisjeve apo mjeteve produktive, edhe pajisje për argëtim apo lojëra. Këto janë Top 50 produktet e vitit:

1. Intel Haswell gjenerata x86 e mikroproçesorëve

2. Microsoft Surface Pro 2

3. Amazon Kindle Fire HDX

4. Motorola Moto X

5. Razer Blade

6. Lenovo IdeaCentre Horizon 27

7. Microsoft Xbox One

8. iPad Air

9. Google Chromecast

10. iPhone 5S

11. Dell Venue 8 Pro

12. Abine DoNotTrackMe

13. Bioshock Infinite

14. Windows 8.1

15. Dell XPS 27

16. Roku 3

17. Sony VAIO Pro 13

18. Asus RT-AC68U

19. Fitbit Force

20. Transporter 2.0

21. Samsung NX300

22. Sonos Play:1

23. Nexus 7

24. Dropcam Pro

25. HTC One

26. Dell XPS 18

27. AMD Radeon R9 290X

28. TiVo Roamio

29. Chrome Bravo Night

30. Canon Rebel T4i

31. HP Chromebook 14

32. Candy Crush Saga

33. Knomo Kobe

34. Google Chromebook Pixel

35. Intel NUC Kit

36. Roccat Ryos MK Pro Gaming Keyboard

37. Acer Aspire V7

38. Samsung HM3300

39. NEC MultiSync EA294WMi

LEXO EDHE:  LG prezanton monitorët e parë në botë me kohë përgjigje 1ms

40. SteelSeries Siberia Elite

41. Asus Transformer Book T100

42. Sphero 2.0

43. Office 365 Home Premium

44. Razer Ouroboros

45. QNAP TS-469 Pro

46. Netatmo Weather Station

47. Toshiba Qosmio X75 A7298

48. B&W Z2

49. Withings WS-30 Bathroom Scale

50. Samsung Galaxy Note 3 (PCWorld Albanian)