Biznes

500px lançon dyqanin e saj të licencimit të fotografive të quajtur Prime

Publikuar , 06 Mars 2014
0
500px lançon dyqanin e saj të licencimit të fotografive të quajtur Prime

resource-730x717500px ka linçuar dyqanin e licencimit të quajtur Prime për të ndihmuar fotografët të shesin fotot e tyre dhe përfundimisht të fitojnë një shpërblim të mirë. Shërbimi u njoftua muajin e shkuar, por për lëshimin e tij 500px ka bërë një ndryshim të madh krahasuar me shumën që paguhen fotografët. Në vend të 30 %, kompania e ka kthyer ofertën e saj dhe do të bëjë një ulje prej 70% për çdo shitje.

Bazuar në këtë, çdo foto shitet në një çmim fiks prej 250 dollarë, por kjo e rrit shumën që do ti paguhet komisionit nga fotografët, nga 75 dollarë në 175 dollarë çdoherë që një imazh i tyre licencohet. “Ne mendojmë se kjo është e drejtë” tha themeluesi i 500px dhe Shefi i Produketeve Evgeny Tchebotarev.

“Ne duam që ti japim mundësinë çdo fotografi, amatori dhe profesionisti, që të kompensohet për punën që bën. 500px Prime është akoma në version beta, kështu që tani për tani do t’ju duhet një kod ftese për të aksesuar uebfaqen. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Galaxy Note 20 shfaqet në përdorim përpara debutimit

Tags >

Ueb