Lajmet

6 vite aplikacione popullore, një infografik

Publikuar , 29 Shtator 2017
0
Por çfarë ka ndodhur e Facebook në iPhone? Që nga 2016-ta ka humbur nga lista e aplikacioneve më popullore. 6 vite aplikacione popullore, një infografik

Falë AppAnnie.com dhe përdoruesit të Reddit IrwinRSchyster1, kemi një udhëtim vizual gjashtë vjeçar të aplikacioneve më popullore dhe këtë e tregon infografiku i mëposhtëm përgjatë viteve 2012-2017.

Siç e tregon edhe grafiku mëposhtë, Minecraft ka patur një rrugëtim të qëndrueshëm në popullaritetin e tij jo vetëm të shkarkimeve por edhe blerjeve në Android dhe iOS që nga 2013-ta.

Por çfarë ka ndodhur e Facebook në iPhone? Që nga 2016-ta ka humbur nga lista e aplikacioneve më popullore.

Në grafik mund të vëreni edhe ngritjen dhe rënien e platformave të ndryshme të medias sociale ku do të shikoni Spotify të zëvendësojë Pandora, Youtube të bëhet një prej lojtarëve kryesorë dhe Snapchat të futet në mesin e të mëdhenj si Facebook dhe Instagram.

Mund të bëheni edhe nostalgjik të shikoni teksa Angry Birds të shndërrohet në fiksim por edhe shqetësim. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Tani e tutje mendohuni dy herë përpara se të ngacmoni dikë në Instagram