Analiza

92 % e poseduesve të smartfonëve përdorin një produkt të Google

Publikuar , 09 Tetor 2013
0
92 % e poseduesve të smartfonëve përdorin një produkt të Google

Google-MobileQoftë Google Chrome, Google Maps, Google Now ose madje Google+, 92 për qind e përdoruesve të smartfonëve përdorin të paktën një produkt mobil të kompanisë Google.

Statista ka krijuar tabelën e mëposhtme për të paraqitur popullaritetin e produkteve të ndryshme mobile të ndërmarrjes dhe, siç mund ta shihni, gjiganti i kërkimit ka arritur të ketë një depërtim shumë të madh edhe tek pajisjet mobile.

Pas Google, Facebook dhe Yahoo janë zhvilluesit me produktet mobile më të përhapura tak përdoruesit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. (PCWorld Albanian)

131008_Mobile_Reach_Mashable_01

LEXO EDHE:  Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Lajmet e fundit>