Lajmet

A e dinit se Facebook ka mesazhe sekrete?

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 30 Prill 2019
0
Për të parë nëse keni ndonjë mesazh të palexuar, hapni aplikacionin Messenger dhe klikoni mbi ikonën “People” në fund. A e dinit se Facebook ka mesazhe sekrete?

Është një prej platformave më popullor të komunikimit ku miliarda përdorues hyjnë për të komunikuar me miqtë dhe familjen. Por përveç mesazheve që vinë në postën elektronike, Facebook Messenger mund tu ketë fshehur disa mesazhe sekrete.

Facebook shpjegon se nëse nuk jeni mik me dikë dhe ju shkruan një mesazh, ai nuk do të shfaqet në postën elektronike të zakonshme e as Messenger.

Si të gjeni mesazhet sekrete?

Për të parë nëse keni ndonjë mesazh të palexuar, hapni aplikacionin Messenger dhe klikoni mbi ikonën “People” në fund.

Më pas klikoni ikonën “Add Contact “ në cepin e djathtë lart të aplikacionit dhe më pas shtypni mbi opsionin “Requests”. Mesazhet sekrete do të shfaqen si “Mesazhe të Filtruara.”

Me shumë gjasa do të çuditeni nga ajo që do të shikoni. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook thjeshton kontrollet e privatësisë së grupeve