Lajmet

A i ka ardhur fundi epokës së iPhone? (Infografik)

Publikuar , 01 Maj 2016
0
A i ka ardhur fundi epokës së iPhone? (Infografik)

chartoftheday_4730_iphone_sales_since_2007_nKur Apple bëri publike gjendjen financiare dhe shitjet e produkteve të kompanisë, rritja e bujshme e vitit të kaluar i kishte ardhur fundi. Shefi ekzekutiv i kompanisë, Tim Cook kishte paralajmëruar investitorët se rënia do të vijojë.

Pyetja ngelet se deri në çfarë mase ishte kjo rënie. Apple pret që ë shesë 190-205 milion iPhone këtë vit që i bie të jetë 12-18 % më pak. Nga ana tjetë analistët parashikojnë një rënie me 17 %.

Pavarësisht situatës dëshpëruese, analistët parashikojnë një rikthim në pozita të fuqishme të iPhone në 2017-tën. Atë kohë pritet që Apple të nxjerrë në shitje iPhone e ri të ridizenjuar. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Çfarë do të thotë bllokimi i Android për përdoruesit e telefonëve Huawei?

Tags >

Apple
Lajmet e fundit>