Lajmet

A jemi të dhënë pas smartfonëve edhe kur jemi në gjumë (Infografik)

Publikuar , 29 Prill 2014
0
A jemi të dhënë pas smartfonëve edhe kur jemi në gjumë (Infografik)

Infographic-finds-an-easygoing-way-to-tell-us-were-addicted-to-sleep-disturbing-smartphonesTashmë që çdo ditë e më shumë jemi të rrethuar nga pajisje teknologjike dhe smartfonë, shtrohet pyetja se nëse ne bëjmë një gjumë të shëndetshëm. Informacioni i akumuluar në trurin tonë nga interneti, e vështirëson një gjumë të qetë.

Me 95 % të njerëzve që përdorin një telefon ata flenë me një pajisje të tillë në dorë sugjeron inforgrafiku.

Sipas këtij kërkimi, 95% e njerëzve nga mosha 18 deri në 29 vjeç flenë më smartfonin e tyre në dorë, ndërkohë që 50 % e tyre flenë me mendjen tek telefoni të aftë për tu zgjuar në çdo moment dhe vazhduar aty ku e kanë lënë punën me pajisjen. (PCWorld Albanian)

How-technology-affects-sleepHow-technology-affects-sleep1How-technology-affects-sleep2How-technology-affects-sleep3How-technology-affects-sleep4

LEXO EDHE:  Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Lajmet e fundit>