Blog

A mjaftojnë 8 orë punë në ditë? (Infografik)

Publikuar , 05 Korrik 2015
0
A mjaftojnë 8 orë punë në ditë? (Infografik)

8HourWorkFeat-644x373Përgjithësisht, një pjesë e madhe e profesioneve kërkojnë një 8 orësh punë çdo ditë. Është një standart i vendosur kohë më parë dhe ngelet i aplikuar edhe sot.

Sigurisht, nëse ju jeni një freelancer, axhenda juaj mund të variojë. Por nëse raportoni në një zyrë, me siguri nuk qëndroni atje më shumë se 8 orë.

Por a është ky tetë orësh sasia e mjaftueshme e kohës për të punuar? A munden punojësit të jeni produktiv nëse ata punojnë përtej këtij limiti? Sa e domodoshme është një balancë mes jetës dhe punës? Infografiku i mëposhtëm ka të gjitha përgjigjet e këtyre pyetjeve. (PCWorld Albanian)

Podio

8HourWorkdayInfographic

LEXO EDHE:  Ja telefonët me valët celulare më të rrezikshme

Lajmet e fundit>