Harduer

A mund ta “mbysë” Intel televizionin kabllor

Publikuar , 05 Janar 2013
0
A mund ta “mbysë” Intel televizionin kabllor

Cable TVGjiganti në mes të prodhuesve të çipave në fundin e vitit në mënyrë të heshtur ka përgatitur pajisjen e vet me të cilën do konkurrojë kundër Apple, Google dhe Microsoft.

Jo vetëm që mund të jetë edhe më i suksesshëm se ta, por edhe televizionin kabllor siç e njohim sot mund ta dërgojë në histori.

Pajisja, e cila, siç duket, tashmë ka kaluar testimin e limituar beta do të ofrojë përmbajtje të televizionit kabllor kudo që ka qasje në internet, pa marrë parasysh se kush e ofron, gjë që do ta dallojë nga konkurrenca.

Për herë të parë, përdoruesit do të jenë në gjendje të abonohen për përmbajtje të programit, në vend të pakove të cilat tani janë në ofertë, e po ashtu mund të paguajnë edhe vetëm për programin. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Laptopi i ri i Lenovo ka nevojë për aksesorë të jashtëm për të dhënë maksimumin

Tags >

intel