Vëzhgim

A mund të mposhtni një kompjuter?

Publikuar , 10 Mars 2011
0
A mund të mposhtni një kompjuter?

Kështu që, në bazë të rregullave të lojë dhe lëvizjeve tuaja paraprake, kompjuteri provon që të bëjë parashikime në lëvizjen tuaj të ardhshme. Loja ka 2 forma, e para është të qenurit Novice (fillestar), ku kompjuteri mëson lojën nga gjuha programuese scratch, dhe Veteran, ku kompjuteri tashmë ka përfituar një përvojë të mëse 200,000 cikleve të përvojës paraprake.

Klikoni këtu dhe luani këtë lojë. Mos u kurseni që të na tregoni rezultatin tuaj që keni korruar në ballafaqim me kompjuterin. Ju dëshiroj argëtim të këndshëm./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Galaxy S10, 5G, ekrane me palosje: Ja sesi Samsung do të rikthejë besimin tek smartfonët

Lajmet e fundit>