Lajmet

A po ju përgjojnë uebsitet të cilat vizitoni?

Publikuar , 28 Shkurt 2015
0
A po ju përgjojnë uebsitet të cilat vizitoni?

websitespyingFeat-840x420

Ne që të gjithë përdorim shërbime të Google, Facebook dhe Twitter por a po e ruajnë këto uebsite konfidencialitetin tonë? Në fakt, një numër i vogël uebsitesh gjurmon në masë të madhe të dhënat tona.

Por çfarë duhet të bëni që të siguroheni se këto uebsite nuk do ju përgjojnë ? Për fat të mire ju keni opsione. Infografiku i mëposhtëm do tju bëjë me dije se cilat uebsite po ju përgjojnë duke ju treguar edhe mënyrën sesi ta shmangni këtë survejim. (PCWorld Albanian)

V2-Is-your-favourite-website-spying-on-you

LEXO EDHE:  Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Lajmet e fundit>