Harduer

Acer prezanton pajisjen Chromebook C720

Publikuar , 10 Tetor 2013
0
Acer prezanton pajisjen Chromebook C720

Acer Chrom BkKompania Acer ka prezantuar Chromebook C720, një pajisje portabël, që bazohet në procesorin e ri Haswell të Intel.

Specifikat përfshijnë një procesor Intel Celeron 1.4 GHz, një ekran 11.6 inç 1366×768 piksel, një RAM të fuqisë së ulët 4 GB, një kartë 16 GB SSD dhe një jetëgjatësi të baterisë 8.5 orë.

Acer punoi që ti përfshijë të gjitha specifikat në një Chromebook 30% më të hollë se i mëparshmi, me një peshë afërsisht 1,251gram. Datat ekzakte të tregtimit të kësaj pajisjeje nuk janë publikuar ende, por C720 është gati për pronontime në Amazon. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  SHBA-ja akuzon Kinën për një fushatë hakimi në 2017

Tags >

acer
Lajmet e fundit>