Lajmet

AirHarp, aplikacioni që ju jep mundësi të krijoni tinguj nga ajri

Publikuar , 21 Prill 2013
0
AirHarp, aplikacioni që ju jep mundësi të krijoni tinguj nga ajri

aplikacionNëse dëshironi të aplikoni dëshirat tuaja të brendshme prej muzikanti pa investuar aktualisht në një instrument, aplikacioni i ri AirHarp do t’ju ofrojë mundësinë për të realizuar ëndrrën tuaj prej artisti.

AirHarp, i zhvilluar nga Adam Somer i Leap Motion, i lejon përdoruesit të prekin dhe të ndërtojnë vargje duke e tundur me duar në ajër.

Leap Motion i mundësoi valët në 2012 si një pajisje gjurmimi e lëvizjeve tepër të përgjegjshme dhe precize. Sipas Somer, AirHarp premton të njëjtën shpejtësi dhe precizion dizajnimi, duke ju dhënë ndjesinë se realisht jeni duke luajtur me një instrument, por që në të vërtetë nuk ka të tillë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Makinat BMW të pas 2020-ës do të shiten me Android

Lajmet e fundit>