Blog

AKEP kërkon nga portalet të publikojnë NIPT-in ose të mbyllen

Publikuar , 15 Tetor 2018
0
AKEP kërkon nga portalet të publikojnë NIPT-in ose të mbyllen

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), njofton se në përputhje me kuadrin ligjor dhe rregullator në fuqi informon të gjitha subjektet e regjistruara si portale online se duhet të publikojnë brenda 72 orësh niptin përkatës në seksionin Kontakt të faqes së tyre online.

Pas skadimit të këtij afati, AKEP do të mbyllë çdo portal online që është i paregjistruar në Qendrën Kombëtare të Biznesit.

AKEP i’u bën thirrje gjithashtu, të gjithë personave që kane lidhje me portalet e mëposhtme, që të pajisen me nipt në Qendrën Kombëtare të Biznesit dhe brenda 72 orësh te deklarojnë niptin përkatës në seksionin Kontakt të faqes së tyre online:

Subjektet e regjistruara si portale online se duhet te publikojnë brenda 72 oresh niptin (NUIS) përkatës ne seksionin Kontakt te faqes se tyre online:

24-ore.com

360grade.al

Albpress.org

Alpenews.al

Argjirolajm.net

Botasot.info

Diell-online.al

Durreslajm.al

ekskluzive.al

eperditshmja.com

Exit.al

Folshqip.al

gazetaimpakt.com

Hashtag.al

Ina-online.net

InfoElbasani.al

infopasqyra.com

Insajderi.com

Javanews.al

Korrieri.org

Lajme.net

Lajmeonline.al

Lajmi.net

Lajmifundit.al

Liberal.al

Noa.al

Opinion.al

Opozita.com

Orikuminews.com

Pacensure.com

perqasje.com

Politiko.al

Publik.live

Reporter.al

Respublica.al

Sarandaweb.net

Shqiperia.com

Skandal.al

Sovrani.info

Superligash.com

Tesheshi.com

Tiktak.al

Tpz.al

Zjarr.tv

Regjistrimi mund të bëhet në pak minuta online në adresën e Qëndrës Kombëtare të Regjistrimit qkb.gov.al

Pas skadimit të këtij afati, AKEP do të mbyllë çdo portal online që është i paregjistruar në Qendrën Kombëtare të Biznesit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook goditet me gjobën më të rëndë në historinë e kompanisë

Lajmet e fundit>