Lajmet

Akuzohen për krime online, 9 hakera përfundojnë në pranga në Kosovë

Publikuar , 21 Dhjetor 2016
0
Akuzohen për krime online, 9 hakera përfundojnë në pranga në Kosovë

hackJanë arrestuar ditën e sotme në Prishtinë 9 hakera në një operacion policor të rallë në shtetin më të ri të Europës.

Operacioni i cili filloi me kontrollin dhe bastisjen e plot 9 ambjenteve të ndryshme, përfundoi me arrestimi e 9 hakerave të cilët dyshohen për veprat penale të ndërhyrjes në sistemet kompjuterike, dhe të cënimit të të drejtave të autorit raportoi Koha.net.

Të arrestuarit kanë inicialet: B.A, N.K, E.M, F.B, A.Y, H.H, A.I, A.B, B.R. Fatin e hetimeve ndaj 9 hakerave pritet ta vendosë Prokuroria Themelore e Prishtinës. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Ushtria Amerikane gjatë 5 javëve është hakuar nga 52 hakerë

Tags >

haker
Lajmet e fundit>