Analiza

Alienware imponohet me një laptop të fuqishëm

Publikuar , 31 Gusht 2009
0
Alienware imponohet me një laptop të fuqishëm

Merrni për shembull Alienware M17x. Ky laptop me paraqitje kërcënuese peshon rreth 5.5 kg, ka një ndjesi pothuajse të njëtrajtshme (vidat e vetme gjenden nën bateri) dhe mund të luajë lojëra me një shpejtësi të mirë (Unreal Tournament II me 84 frame për sekondë në opsionet maksimale dhe rezolucion 1680 me 1050.) Kjo është jo pak falë një CPU-je Intel QX9300, 4GB RAM dhe dy nVidia GeForce GTX280M. Me tërë këtë fuqi – dhe stil – shitet për 3849$. Jo lirë, aspak, por rreth 2000$ më pak se i dyti në renditje nga Eurocom.

LEXO EDHE:  10 kriptomonedhat me performancën më të mirë gjatë 2019