Harduer

Altoparlanti Beam i Sonos tani është në dispozicion për 399 dollarë

Publikuar , 18 Korrik 2018
0
Linja e altoparlantëve të Sonos ka një ton potencial për të arritur një audiencë më të gjerë, por është në një pozicion të vështirë. Altoparlanti Beam i Sonos tani është në dispozicion për 399 dollarë

Beam është një nga përpjekjet e para reale të Sonos për të pushtuar tregun e gjerë të altoparlantëve në epokën e folësve të mençur. Sot, pajisja po shitet, pak më shumë se një muaj pas njoftimit të parë. Është në dispozicion për 399 dollarë.

Ne rishikuam Beam disa javë më parë, dhe nga të gjitha llogaritë, është një folës i mirë. Ajo që është unike për të, të paktën mes produkteve Sonos, është se nuk është i shtrenjtë dhe është gjithashtu një paketë të gjitha-në-një.

Ka për qëllim të ofrojë një përmirësim të lehtë dhe me cilësi të lartë të zërit për njerëzit që nuk kanë blerë ende një pajisje me zë të lartë. Dhe kjo e bën këtë ndërsa i çon ata në ekosistemin e Sonos.

Beam gjithashtu lidhet me Alexa, dhe Sonos pretendon se do të punojë me Google Assistant gjithashtu. Linja e altoparlantëve të Sonos ka një ton potencial për të arritur një audiencë më të gjerë, por është në një pozicion të vështirë.

Kompania është e varur nga gjigantët e teknologjisë për të sjellë karakteristika të zgjuara në folësit e saj. Dhe nëse nuk mund t’i lidhë ato, atëherë vetë konsumatorët që kanë gjasa të jenë të interesuar për folësit e mençur të kontrolluar me valë, mund të përfundojnë me opsionet e palëve të para, si HomePod i Apple.

Në të kaluarën, Sonos ka qenë i ngadaltë në lëshimin e produkteve të reja, por duket sikur po ndryshon nën drejtimin e Patrick Spence, i cili hyri si CEO në fillim të 2017. Soundbar duket të jetë një fillim i fortë i parë, por do të ketë nevojë më shumë se kaq dhe Sonos One 200$ për ta përshtatur në çdo dhomë që njerëzit mund të dëshirojnë ta vendosin. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  LG prezanton televizorët e 2019, të parët me porta HDMI 2.1

Tags >

Sonos
Lajmet e fundit>