Harduer

Amazon do të lëshojë një pajisje të re më 18 qershor

Publikuar , 06 Qershor 2014
0
Amazon do të lëshojë një pajisje të re më 18 qershor

Screen-Shot-2014-06-04-at-1.21.49-PM-798x310Amazon ka njoftuar për mbajtjen e një eventi lançimi në Seattle më 18 qershor 2014, ku do të zbulojë një pajisje të re, me shumë mundësi një smartfon me aftësi 3D. Kompania gjithashtu lëshoi një video ku “ngacmon” publikun, dhe përdoruesit paraqiten si të jenë të mrekulluar teksa sillen rreth pajisjes. “Ecte me mua” tha një përdorues. Një imazh në faqen e prezantimit mundet që të tregoje pjesën e pasme të smartfonit, megjithëse Amazon nuk tregoi se kjo kishte të bënte me pajisjen e saj më të re.

Një raport nga Wall Street Journal në muajin prill sugjeronte se Amazon ka qenë duke zhvilluar një smartfon i aftë të tregojë imazhe 3D pa qenë nevoja e syzeve të veçanta. Amazon lëshoi Fire TV në ditët e para të muajit prill dhe gjithashtu ka filluar duke marrë porosi për Dash, një skaner i pajisur me një barkod dhe wireless për blerje në Amazon. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”erUZQ9GK0sE”]

LEXO EDHE:  Amazon nën hetim nga Komisioni Evropian për konkurrencë të pandershme

Tags >

Amazon
Lajmet e fundit>