Biznes

Amazon me mbi 100 milion anëtarë Prime në mbarë botën

Publikuar , 19 Prill 2018
0
Bezos vijoi se Prime Now, një shërbimi dërgesash brenda 2 orësh, është i disponuehsëm në 50 qytete dhe në 9 shtete. Amazon me mbi 100 milion anëtarë Prime në mbarë botën

Ditën e Mërkure Amazon tha se ka mëse 100 milion anëtarë Prime në mbarë botën.

Këtë deklaratë e lëshoi shefi ekzekutiv Jeff Bezos i cili gjithashtu informoi aksionerët se shërbimi Amazon Music ka 10 milion konsumatorë me pagesë ndërsa Amazon Music Unlimited u bë i disponueshëm në 30 vende të reja në 2017-ën.

Bezos vijoi se Prime Now, një shërbimi dërgesash brenda 2 orësh, është i disponuehsëm në 50 qytete dhe në 9 shtete.

Aksionet e gjigantit të tregtisë online, të cilët janë rritur me 69% në 12 muajt e fundit, u rritën me një tjetër 1.3% pas lajmit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook luftë reklamave rreth koronavirusit

Tags >

Amazon