Biznes

Amazon Music sfidon standartin 9.99 dollarësh të industrisë

Publikuar , 17 Tetor 2016
0
Amazon Music sfidon standartin 9.99 dollarësh të industrisë

960x0Industria e muzikës online hapi dyert për një konkurrent të ri javën e kaluar. Amazon lançoi një shërbim të ri të quajtur “Music Unlimited”. Kjo e vendos kompaninë në konkurrencë të drejpërdrejtë me Spotify dhe gjigandin Apple.

Ajo që e diferencon shërbimin e Amazon nga konkurrentët është modeli i tarifimit. Amazon është lojtari i parë i cili sfidon standartin 9.99 dollarësh të industrisë me një çmim 7.99 dollar për abonetët e shërbimit Prime. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni infografikun mëposhtë. (PCWorld Albanian)

chartoftheday_6214_music_streaming_subscription_prices_n

LEXO EDHE:  Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Tags >

Amazon
Lajmet e fundit>