Softuer

Amazon në luftë çmimesh me Google

Publikuar , 18 Mars 2011
0
Amazon në luftë çmimesh me Google

Ueb faqja AndroidNews ka arritur të shoh çmimet e para që do të paraqiten në këtë dyqan akoma të pa lansuar, dhe në bazë të këtyre çmimeve gjithçka na dërgon në një luftë çmimesh në mes të Amazon dhe Google.

Për shembull, aplikacioni Scan2PDF Mobile 2.0, që në tregun e Android kushton $6.44 në dyqanin e Amazon do të shitet për $3.99. Farm Frenzy kushton $3.21 në treg ndërsa tek Amazon është $2.99, dhe Akinator, tek Google kushton $2.06 ndërsa në Amazon pritet të jetë $1.49.

Për më tepër, Amazon ka edhe disa ekskluzivitete si Call of Duty: Modern Warfare: Force Recon ($2.99), Brainwave Tuner ($3.99) dhe Angry Birds Rio, të cilën e siguroi para disa ditëve. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Nga nesër aplikacioni WhatsApp ndalon së funksionuari për këto modele telefonësh

Lajmet e fundit>