Vëzhgim

Amazon pranon taktikën për “Kindle Fire”

Publikuar , 28 Shtator 2011
0
Amazon pranon taktikën për “Kindle Fire”

Le të bëjmë disa prova. nëse shkojmë tek lidhja amazon.com/food do të dërgohemi tek përzgjedhja e ndërmarrjes për ushqim dhe pemë. Ngjashëm, edhe tek dyqani virtual për rroba do të dërgohemi nëse shkruajmë amazon.com/clothes. Shkoni tek lidhja amazon.com/kindlefire dhe shihni se ku do të dërgoheni.

Nëndomeini “kindlefire” ju dërgon tek dyqani Kindle. Rastësi? Normalisht që kjo nuk mund të jetë rastësi.  Domain Name Wire raporton që Amazon së fundi ka blerë domeinin KindleFire.com nga zotëruesi i saj origjinal. Për momentin, lidhja nuk ju dërgon diku, por pritet që të ndërrojë së shpejti.

Duhet të presim për më shumë hollësi kur konferenca e shtypit do të ndodhë, por mbani sytë hapur tek faqja e Kindle Fire pasi që diçka interesante duket se do të ndodhë së shpejti./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Galaxy S10, 5G, ekrane me palosje: Ja sesi Samsung do të rikthejë besimin tek smartfonët

Lajmet e fundit>