Biznes

AMD një hap para Nvidia në lansimin e DirectX 11

Publikuar , 23 Qershor 2009
0
AMD një hap para Nvidia në lansimin e DirectX 11

Sipas Bergman, “Ne dëshirojmë të furnizojmë me harduer Microsoft-in dhe zhvilluesit e softuerëve në mënyrë që ata të bëjnë lojëra DX11, për herë të parë në harduerin tonë”. Kjo do ta vendoste AMD-n para Nvidia-s, gjë që nuk ka ndodhur qe disa vite, falë dominimit të Nvidia-s në tregun DX10. “Ne ishim disi duke luftuar prej prapaskenës, por me DX11 kemi ndjenjën se në këtë raund ne jemi para”.

Pavarësisht raporteve se vetëm pak tituj të lojërave do të pranojnë avantazhet e DX 11, Bergman është duke mbajtur para entuziasmin. Sipas tij, ai njeh një numër të konsiderueshëm të zhvilluesve softuerik që janë duke punuar me ngulm për të paraqitur lojëra.

LEXO EDHE:  Policia Britanike i konfiskon një hakeri 1.1 milionë dollarë në bitcoin për të kompensuar viktimat

Lajmet e fundit>