Analiza

Amerikanët shpenzojnë më shumë kohë në telefonata se çdo vend tjetër (Grafik)

Publikuar , 13 Tetor 2013
0
Amerikanët shpenzojnë më shumë kohë në telefonata se çdo vend tjetër (Grafik)

Chart-Thumb-Oct11Amerikanët shpenzojnë më shumë kohë se çdo popull tjetër me telefonët e tyre.

Mesatarja amerikane e regjistruar në vitin 2011numëronte 356 minuta mujore mbi telefonatat.

Në kontrast, gjermanët regjistrojnë mesatarisht 78 minuta për telefonata çdo muaj. Grafiku i mëposhtëm nga Statista që përdor të dhënat e OCED, tregon gjatësinë kohore që abonentët telefonik në 10 shtete të ndryshme shpenzuan gjatë vitit 2011. (PCWorld Albanian)

131011_American_Talk_Mashable

LEXO EDHE:  Kriptomonedha Libra e Facebook kërcënim për Bankën Qendrore Evropiane dhe Euron

Lajmet e fundit>