Lajmet

Anatomia e një uebfaqeje që përgjigjet shpejt (Infografik)

Publikuar , 17 Gusht 2013
0
Anatomia e një uebfaqeje që përgjigjet shpejt (Infografik)

foto infografikDitët e sotme bizneset gjenden në një dilemë gjithmonë e më të madhe: të krijojnë një aplikacion mobile të mirëfilltë apo një uebfaqe që përgjigjet shpejt.

A ia vlen të investoni në një aplikacion të veçantë për iOS dhe Android apo mjafton të krijoni një uebfaqe që funksionon mirë me të gjitha llojet e ndryshme të pajisjeve nga aksesohet? Nëse keni vendosur për opsionin e dytë, më poshtë do t’ju paraqesim disa nga praktikat më të mira për të krijuar një dizajn të përkryer në çdo platformë.

Inforgrafiku i mëposhtëm tregon me detaje se si mund të ndërtoni një uebfaqe që ekzekutohet në mënyrë të suksesshme dhe që përgjigjet shpejt. Nëse ia arrini ta bëni mirë, faqja juaj do të jetë e njëtrajtshme si në desktop, ashtu dhe në tablet apo smartfon. (PCWorld Albanian)

infografik

LEXO EDHE:  Microsoft prezanton një telefon me ekran që paloset

Lajmet e fundit>