Lajmet

Android 4.4 KitKat mbërrin në Nexus One përgjatë ROM-it të posaçëm

Publikuar , 29 Nëntor 2013
0
Android 4.4 KitKat mbërrin në Nexus One përgjatë ROM-it të posaçëm

nexus-one-gets-kitkat (1)Nëse jeni duke përdorur një Nexus One, por jeni “xheloz” sa i përket të gjitha pajisjeve të reja që përdorin sistemin KitKat, atëherë jeni me fat.

Anëtarët e forumeve të famshme XDA Developer kanë hakuar së bashku një ROM të posaçëm të Android 4.4 për pajisjen që ka dalë para tre viteve.

Nuk është befasi që ndërtimi i sapo-paraqitur mund të ketë disa probleme; mund të jetë i prekshëm ndaj një gabimi “bootloop” dhe çalon sa i përket funksionimit me kapje të pamjeve të ekranit.

As kamera nuk punon mjaft mirë, por mund të jeni të lumtur që përdorni KitKat në Nexus One. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Facebook nuk dëshiron të qëndrojë nën mëshirën e Google dhe ka përpiluar një plan

Lajmet e fundit>