Lajmet

Android Nougat 7.0 mbërrin në Xperia XZ

Publikuar , 02 Dhjetor 2016
Android Nougat 7.0  mbërrin në Xperia XZ

sony-xperia-z5-compact-960x472Sony Mobile ka filluar që të përditësojë firmaware Android Nougat 7.0 për telefonin e tyre flagship Xperia XZ.

Përditësimi arritur në formën e një ndërtimi me numër 39.2.A.0.327 për Xpera XZ(F8331) dhe XZ Dual (F8332).

Këto debutime përfshijnë një numër funksionalitetesh Nougat duke përfshirë mbështetjen për shumë dritare (punoni me dy aplikacione njëherazi), ambient të shpejtë të modifikueshëm dhe lajmërime të ridizajnuara.

sony-xperia-xz-nougat_2-315x560

Përditësimi është i gatshëm në rajone të zgjedhura për momentin, por duhet të dalë edhe në më shumë rajone në ditët e ardhshme.

Nëse e keni përditësuar na lini të dini për eksperiencën tuaj, në komente. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Xiaomi prezanton një telefon me kamera që zmadhon 120X