Harduer

Android Pie po vjen në tetë telefona Motorola

Publikuar , 17 Gusht 2018
0
Motorola njoftoi dje se përditësimet do të përfshijnë tetë telefona në këtë vjeshtë. Android Pie po vjen në tetë telefona Motorola

Android Pie, sistemi operativ më i fundit i Google i cili më parë ishte i kufizuar vetëm në telefonat Pixel dhe në telefonin Essential, po arrin në telefonat Motorola. Motorola njoftoi dje se përditësimet do të përfshijnë tetë telefona në këtë vjeshtë.

Moto E5, i cili u lançua më parë këtë vit, dhe Moto G5, një telefon shumë i suksesshëm nga viti i kaluar, mungojnë në këtë linjë. Kjo do të thotë se pronarët e E5 dhe G5 nuk do të kenë karakteristikat më të fundit të Android Pie, si kontrollet e gjesteve në nivelin e sistemit (megjithëse Motorola ka të vetin), zgjerimin e AI, njoftime të përmirësuara dhe shumë më tepër.

Android Pie është përpjekja më e ndërgjegjshme e Google për të zvogëluar mbingarkesën e njoftimeve dhe për të ndihmuar përdoruesit të zhvillojnë marrëdhënie më të mira me telefonat e tyre, kështu që shpresojmë se do të fillojë së shpejti edhe në telefonat e tjerë. Lista e plotë e telefonave Motorola të vendosur për të marrë këtë përditësim renditen më poshtë:

  • Moto Z3
  • Moto Z3 Play
  • Moto Z2 Force Edition
  • Moto Z2 Play
  • Moto X4
  • Moto G6 Plus
  • Moto G6
  • Moto G6 Play
LEXO EDHE:  Opera u thotë jo "cookie" acaruese

Lajmet e fundit>