Softuer

Angry Birds feston dyvjetorin

Publikuar , 11 Dhjetor 2011
0
Angry Birds feston dyvjetorin

Kanë kaluar dy vite prej se Angry Birds e kompanisë Rovio është paraqitur në Apple Store me veçoritë e saja fantastike dhe unike të argëtimit, dhe për të treguar falënderimin e saj ndaj përkrahjes së vazhdueshme të adhuruesve, Rovio ka lansuar një përditësim special Happy Birthday për aplikacionin. Përditësimi shton një nivel me formë torte, si dhe disa shpërblime të reja.

Qysh prej dhjetorit të vitit 2009, Angry Birds ka arritur në mbi 500 milion shkarkime përreth globit, duke u bërë loja mobile më e popullarizuar në historië të këtij zhanri. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Pas dy dekadash në internet, platforma e shitjeve online hyn në botën e smartfonëve