Softuer

“Angry Birds Space” gati për shkarkim

Publikuar , 22 Mars 2012
0
“Angry Birds Space” gati për shkarkim

“Angry Birds Space” tani mund të shkarkohet për disa platforma për celularë dhe desktop, raportoi gjatë të enjtes faqja për teknologji, Engadget.

“Loja më e fundit e Rovios – të cilën ne së fundi e morëm për ta provuar në Galaxy Note LTE të Samsung në SXSW – e liron vetveten nga tërheqja gravitacionale për të hulumtuar kufirin e fundit,” thuhet në Engadget.

Nga kjo faqe u tha që versionet e lojës janë të gatshme për iPhone, iPad, iPod touch dhe pajisjet që e përdorin sistemin operativ Android, e po ashtu edhe për Mac, ndërsa kopjet për kompjuter personalë pritet që të vijnë së shpejti.

Ngjashëm me versionet e mëhershme të mbështetura në Tokë, një lojtar e përdor fizikën – kësaj here gravitetin e planetëve të afërm – për të kryer gjuajtjet e tyre për t’i mposhtur derrat armiq.

“Angry Birds Space” ka 60 nivele ndëryjore, me mundësi për përditësime të rregullta pa pagesë.

Përmbajtje tjetër është e gatshme përgjatë aplikacioneve me pagesë, duke filluar së pari me versionin për iOS.

Përdoruesit e pajisjet iPhone dhe iPod Touch mund ta marrin lojën për 99 centë, derisa përdoruesit e iPadit do të mund ta gjejnë versionin në HD për 2.99 dollarë të rregulluar për paraqitjen Retina. Përdoruesit e Androidit mund ta shkarkojnë një version pa pagesë por që ka reklama në Google Play./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

Tags >

lojera
Lajmet e fundit>