Harduer

Aparati 450 dollarësh i Sony ka 30 nivele zmadhimi

Publikuar , 17 Tetor 2018
0
Lentja 24-720mm (30 herë zmadhim) shoqërohet nga një ekran OLED me prekje 4 me 2.5 inç. Aparati 450 dollarësh i Sony ka 30 nivele zmadhimi

Pse duhet të mbani një aparat fotografik pas vetes kur telefoni juaj mund të realizojë foto po aq cilësore?

Sony beson se duket ndërtuar një aparat i cili është aq i thjeshtë për tu mbajtur me vete sa edhe një telefon, do të joshë përdoruesit.

Aparati Cyber-shot HX99 do të dalë në shitje në Nëntor dhe i shërben këtij qëllimi mesë miri.

Lentja 24-720mm (30 herë zmadhim) shoqërohet nga një ekran OLED me prekje 4 me 2.5 inç.

Sipas Sony është kamera më e vogël në botë.

Sensori 18.2-megapiksel mund të realizojë video 4K dhe ka një autofokus super të shpejtë me vonesa vetëm 0.09 sekonda.

HX99 ka një sensitivitet drite ISO 6,400.

Ai do të shitet për 450 dollarë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Samsung padit LG për një reklamë të "pahijshme"