Lajmet

Aplikacioni Fiber i Google vjen në iPhone, shtohet mundësia e menaxhimit të DVR-së

Publikuar , 31 Tetor 2013
0
Aplikacioni Fiber i Google vjen në iPhone, shtohet mundësia e menaxhimit të DVR-së

Google_FiberAplikacioni mobil Fiber i Google, i cili është lëshuar së pari për Android dhe më pas erdhi në iPad, tani është në dispozicion për iPhone dhe iPod Touch.

Përveç mundësisë së përdorimit, Google ka bërë edhe shtimin e menaxhimit të DVR-së në aplikacion. Abonentët në Fiber tani mund të planifikojnë, organizojnë dhe kontrollojnë regjistrimet DVR nga një pajisje mobile.

Me përditësimin e fundit, Google po premton që është më lehtë të mbahet një ndjekje dhe kërcimi tek kanalet e parapëlqyera pa pasur nevojë që të shkoni poshtë një liste të programeve masive.

Aplikacioni mobil Fiber i Google është pa pagesë për shkarkim në Play dhe App Store. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Firefox do të ofrojë mbrojtje nga maluerët kriptografikë dhe gjurmët dixhitale

Lajmet e fundit>