Lajmet

Aplikacioni i gatimit ju lejon të kontrolloni furrat e Electrolux nga telefoni juaj

Publikuar , 18 Prill 2018
0
Innit është themeluar në vitin 2013 me qëllim krijimin e një platforme softuerike që do të mundësonte komunikimin e pajisjeve të mëdha të kuzhinës për t'ju ndihmuar të përgatisni një vakt. Kompania që atëherë ka zhvendosur fokusin në aplikacionin e saj. Aplikacioni i gatimit ju lejon të kontrolloni furrat e Electrolux nga telefoni juaj

Një aplikacion i quajtur Innit dëshiron të bëhet qendra e kontrollit për gatim të zgjuar, pa marrë parasysh se cila markë pajisjeje  është më e preferuara. Krijuesit e aplikacioneve njoftojnë sot se kanë nisur një bashkëpunim me Electrolux kështu që ju mund të kontrolloni furrat e lidhura me Wi-Fi të kësaj marke nga aplikacioni Innit.

Kontrollet e Electrolux do të fillojnë funksionimin në tremujorin e parë të vitit 2019 në Evropë në modelet SteamPro Smart. Ky është partneriteti i tretë i këtij lloji që  aplikacioni Innit  ka njoftuar,kompania gjithashtu punon me pajisjet GE dhe furrat e lidhura Bosch.

Innit është themeluar në vitin 2013 me qëllim  krijimin e një platforme softuerike që do të mundësonte komunikimin e  pajisjeve të  mëdha të kuzhinës për t’ju ndihmuar të përgatisni një vakt. Kompania që atëherë ka zhvendosur fokusin në aplikacionin e saj.

Në aplikacionin Innit (në dispozicion për iOS dhe Android), mund të shfletoni rekomandimet e ushqimit në bazë të preferencave dietike, shikoni videot si të gatuani dhe dërgoni instruksione si temperatura e furrës në furrat me Wi-Fi. Recetat gjithashtu  ecin hap pas hapi përmes procesit të gatimit. Me partneritetin e Electrolux, Innit do të përshtatë përmbajtjen në furrën tuaj specifike sapo të regjistroheni në aplikacion, edhe nëse furra nuk është e lidhur me Wi-Fi, tha Innit.

Innit ka qenë i zgjuar për t’u përqendruar në një aplikacion që mund të përdoret në të gjithë markat.Megjithatë, ai mund të takohet me një sfidues në Whirlpool. Të dy kompanitë ishin në një partneritet për të përfshirë Innit në furrat luksoze të Whirlpool-it, por u ndanë  para se kjo të realizohej. Që atëherë, Whirlpool bleu një aplikacion recetash të quajtur Yummly që punon me mikrovalë dhe furra Wi-Fi të aktivizuara.

LEXO EDHE:  Google Translate përkthen tekstin përmes kamerës edhe në gjuhën Shqipe

Ndoshta nuk do të bleni pajisjen tuaj të ardhshme vetëm për aplikacionin me të cilin funksionon, por këto integrime do të bëhen më të rëndësishme sapo të merrni produktin tuaj të ri në shtëpinë tuaj dhe të dëshironi të bëni disa gatime. Ne do t’ju njoftojmë nëse Electrolux do të ndjek padinë me Bosch dhe GE duke sjellë integrimin Innit në SHBA. /PCWorld Albanian

Lajmet e fundit>