Analiza

Apple dikur krenohej me ekranet e vogla

Publikuar , 10 Shtator 2014
0
Apple dikur krenohej me ekranet e vogla

apple-iphoneMe tërë jehonën për lajmërimin e pajisjeve më të reja iPhone, që të dy këto pajisje kanë ekrane më të mëdha se sa modelet e iPhone 5 – ekziston një reklamë e përgatitur disa vite më parë të cilën Apple me siguri nuk dëshiron që ta kujtoni.

Se a beson Apple tani që njerëzit janë duke dashur që të zgjasin gishtërinjtë edhe më tepër për të punuar në një ekran më të madh, ose nëse thjesht ka vendosur që nuk i duhet “një paraqitje e verbuar e gjërave të zakonshme” më nuk dihet, por është e qartë që dukej se me ekranin e vogël kishte mbetur disi anash në krahasim me rivalët e vet si Samsung, të cilët ka kohë që kanë futur në përdorim ekrane më të mëdha. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”O99m7lebirE”]

LEXO EDHE:  Bie dyqani i Apple pak përpara se të fillojnë porositë për iPhone 12 dhe 12 Pro