Harduer

Apple: Disa iPad Pro mund të përkulen por është normale

Publikuar , 20 Dhjetor 2018
0
“Problemi” është i pranishëm tek modeli LTE për shkak të shiritave prej plastike të antentës dhe struktura e aluminit është më e dobët. Apple: Disa iPad Pro mund të përkulen por është normale

Apple konfirmoi ditën e sotme spekulimet se disa iPad Pro kanë ardhur një përkulje të vogël nga paketimi.

Megjithatë kompania thotë se përkulja e kasës prej alumini është fabrikisht dhe nuk duhet të ndikojë negativisht tek tableti as në performancë e as në mirëfunksionim.

Me pak fjalë Apple nuk e konsideron defekt. Sipas kompanisë përkulja është e qëllimtë sepse ndihmon në procesin e ftohjes.

iPad Pro fillon nga 799 dollarë për modelin bazë 11-inç deri në 1,899 dollarë për modelin 12.9-inç me 1TB memorie dhe LTE.

Gjatë javës shumë përdorues u ankuan për iPad Pro e tyre të cilët kanë filluar të përkulen në mes edhe pse nuk janë përdorur në kushte që mund të shkaktojnë një dëm të tillë.

“Problemi” është i pranishëm tek modeli LTE për shkak të shiritave prej plastike të antentës dhe struktura e aluminit është më e dobët.

Përkulja u soll në vëmendje nga Youtuberi JerryRigEverything. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Sa orë pune ju nevojiten mesatarisht në Shqipëri për të blerë një iPhone XS