Biznes

Apple do të blejë shërbimin Swell Radio për 30 milionë $

Publikuar , 29 Korrik 2014
0
Apple do të blejë shërbimin Swell Radio për 30 milionë $

gsmarena_001Sipas disa burimeve nga Recode, kompania Apple do të blejë shërbimin Swell Radio. Marrëveshja është mbyllur me një shumë prej 30 milionë dollarësh, e cila u ofrua nga Apple. Swell Radio është një shërbim që merret me paraqitjen e lajmeve dhe videove më të fundit tek përdoruesit. Shërbimi ka si burime informacioni iTunes, NPR, ABC, ESPN, BBC, CBC dhe TED.

Pasi aplikacioni merr informacione nga këto faqe, i personalizon në bazë të preferencave që ka përdoruesi duke e informuar atë vetëm mbi lajmet që i interesojnë. Kjo është blerja e dytë madhore që bën Apple, duke ndjekur blerjen e kompanisë Beats për një shumë prej 3 miliardë dollarësh. Kompania po punon shumë në përmirësimin e aplikacioneve të saj, duke përfshirë këtu edhe iTunes. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Rriten shitjet e telefonëve, Samsung i pari me Huawei në vendin e dytë

Tags >

Apple
Lajmet e fundit>