Lajmet

Apple do të lançojë programin e shkëmbimit të pajisjeve

Publikuar , 28 Gusht 2013
0
Apple do të lançojë programin e shkëmbimit të pajisjeve

Admiruesit e Apple që kërkojnë të përmirësojnë iPhone-t e tyre të vjetër me versionet më të reja mund ta kryejnë këtë shërbim nga dyqanet lokale të Apple.

Kompania Kaliforneze Cupertino është duke u përgatitur për të lançuar programin e ri të shkëmbimit të iPhone-ve.

Ky program i cili mund të bëhet i mundur për konsumatorët duke filluar që nga muaji i ardhshëm, do ti lejojë këto përdorues të sjellin iPhone-in e tyre të vjetër dhe ta shkëmbejnë me një model më të ri.

Ky program funksionon njësoj si programet e shkëmbimit ekzistuese në qendrat e shumta tregtare të kompanive.

Ndërkohë që Apple po i shkëmben këto pajisje në dyqanet e saj, shumë nga kompanitë e telefonëve mobilë punësojnë palë të tjera për ta kryer këtë shkëmbim.

Kjo sjellë rritjen e numrit të pajisjeve që kompania Apple do ti “shesë” vet.

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tim Cook tha se jo vetëm që nuk e kundërshton këtë program, por është i bindur që do ketë përfitime pozitive me këtë iniciativë. (PCWorld Albanian)

iphone1

LEXO EDHE:  FaceTime në iOS 13 ka një opsion të ri që do ta dashuroni

Tags >

Apple