Analiza

Apple ende udhëheq tregun në rënie të tabletëve

Publikuar , 18 Shkurt 2017
0
Kur Apple lançoi iPad-in në 2010-ën, supozohej se do të zëvendësonte iPhone. Apple ende udhëheq tregun në rënie të tabletëve Photo Source: iMoore

Edhe njëherë tjetër Apple mori një koncept të provuar nga të tjerët më parë dhe aplikoi përbërësin sekret për ta bërë një produkt të sukseshëm.

iPadi rezultoi një sukes i vazhdueshëm dhe i gjithë tregu i tabletëve mori hov. Brenda tre ditëve shitjet globale u rritën me 10 herë në 220 milion në 2013-ën.

Pikërisht në këtë moment gjërat morën tatëpjestën. Telefonët inteligjentë u rritën në madhësi duke e bër një tablet të padobishëm. Shitjet globale ranë me 25% në 2014-ën. E megjithatë sot e kësaj dite Apple vazhdon të dominojë këtë sektor. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Probleme sigurie me 1.4 miliardë iPhone dhe iPad të prodhuar nga viti 2011

Tags >

ipad
Lajmet e fundit>