Lajmet

Apple iOS 10.3.2 ka një problem të madh

Publikuar , 24 Maj 2017
0
Sipas tij përdoruesit kanë patë rënie të baterisë me 10-20% pak minuta pas heqjen nga ngarkimi i plotë. Apple iOS 10.3.2 ka një problem të madh Photo Source: iOS 10

Ndërsa nuk kanë munguar rastet e izoluara, ditët e fundit kanë filluar të shtohen ndjeshëm ankesat e përdoruesve të iOS 10.3.2 për jetëgjatësinë e dobët të baterisë.

Javën e kaluar Gordon Kelly i Forbes shkruante se ishte kontaktuar direkt lidhur me këto probleme dhe vendosi të publikonte një shkrim u shprehte shqetësimet e jo vetëm dhjetëra përdoruesve por edhe ekzekutivëve (Burimet: 12,34567891011121314151617181920, etj.)

Sipas tij përdoruesit kanë patë rënie të baterisë me 10-20% pak minuta pas heqjen nga ngarkimi i plotë.

Nisur nga kërkimet e tij kishte mësuar se ky problem jetonte vetëm në iPhone dhe nuk prekte as iPad dhe as iPod. Njihet ndryshime si problemi 30% për të cilin Apple thotë se ka adresuar në iOS 10.2.1.

Megjithatë pavarësisht se mbi 20 burime të cituara prej tij, 78% e tyre konfirmonin problemet, ato janë më pak se 1% e miliard pajisjeve aktive iOS në mbarë botën.

Sa i përket vetë përditësimit ai është shumë i rëndësishëm sepse riparon disa probleme sigurie shumica e të cilave njihen nga publiku. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Google ndryshon mënyrën sesi lajmet shfaqen në rezultatet e kërkimit