Analiza

Apple iPhone 6S vs Samsung Galaxy S6, LG G4 and Sony Xperia Z5 Premium

Publikuar , 14 Shtator 2015
0
Apple iPhone 6S vs Samsung Galaxy S6, LG G4 and Sony Xperia Z5 Premium

apple-event-sept9-2015-iphone6s-2860Javën e shkuar Apple zbuloi dyshen e smartfonëve të saj më të fundit, modelin 4.7 inç iPhone 6S dhe modelin 5.5 inç iPhone 6S Plus. Përveç adoptimit të ngjyrës rozë, telefonët sjellin edhe teknologjinë e prekjes 3D quajtur ndryshe Force Touch. Natyrisht që mund të prisnit një proçesor të ri Apple A9 ndërsa supriza është kamera 12 megapiksel e cila mund të realizojë video 4K.

UntitledPor iPhone 6S nuk është smartfoni i vetëm i mirë në treg. Samsung, LG, dhe Sony kanë që të gjithë smartfonë premium me paltformën Android të cilët janë po aq të fuqishëm sa edhe iPhone 6S-ja. Për të parë sesi krahasohen këto smartfoni ndiqni grafikun e mëposhtëm.

Me ndryshimet e fundit Apple kaloi kamerën nga 8 megapiksel në 12 megapiksel dhe shtoi video regjistrimin 4K. Edhe pse kjo nuk sfidon konkurrentët sjell disa veçori të tilla si “Fotot Live” të cilat inkoorporojnë animaicione brenda fotove. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Gara kibernetike XORCTF7E4, Komuniteti Virtual XOR hap regjistrimet