Harduer

Apple ka përgatitur një guidë për të ju ndihmuar të kaloni nga Android në iOS

Publikuar , 17 Shtator 2014
0
Apple ka përgatitur një guidë për të ju ndihmuar të kaloni nga Android në iOS

iphone66Apple gjatë të mërkurës lëshon iOS 8 dhe gjeneratën e ardhshme të pajisjes iPhone gjatë kësaj jave. Me modelet e reja që i afrohen telefonëve me Android sa i përket madhësisë së ekranit, kompania duket që pret që shumë përdorues do të kalojnë nga Samsung, HTC dhe pajisjet e tjera në iPhone-ët që vetë i prodhon.

Kështu, ka vendosur të ju udhëzojë se si t’i bartni gjërat e juaja nga Android në iOS.

Guida shpjegon se si përdoruesit e rinj mund të bartin fotografitë, muzikën, dokumentet, kontaktet dhe kalendarët e tyre nga pajisjet e tyre të vjetra në pajisjet e reja.

Në të thuhet që përdoruesit mund të përdorin iTunes dhe iCloud për të bartur të dhënat, por guida tregon që nuk ka shpenzuar shumë kohë në përgatitjen e mjeteve për bartjen e të dhënave përgjatë sistemeve operative.

Kompania i quan disa aplikacione të palës së tretë me cilësi të diskutueshme – duke përfshirë Mobile Transfer të AT&T – si njëra nga opsionet më të mira për bartjen e të dhënave mes pajisjeve.

Po ashtu nuk është edhe aq guidë e dobishme që të ju ndihmojë në përdorim të aplikacioneve të parapëlqyera për ju: Apple thotë që ju “me siguri” do të gjeni ato që dëshironi, por duhet të shkoni në AppStore dhe t’i kërkoni vetë. Klikoni këtu për të lexuar guidën. (PCWorldAlbanian)

LEXO EDHE:  iPhone-t e 2020-ës janë arsyeja pse nuk duhet të blini një iPhone këtë vit

Lajmet e fundit>