Harduer

Apple ka punuar me Blackmagic për një GPU të re të jashtme

Publikuar , 12 Korrik 2018
0
Është eGPU e parë për të mbështetur ekranet Thunderbolt 3 si monitor i LG 5K që Apple rekomandon për përdorim me MacBook Pro. Apple ka punuar me Blackmagic për një GPU të re të jashtme

MacBook Pro sapo është përditësuar dhe së bashku me të  Apple është duke shitur një produkt për përdoruesit të cilët kanë nevojë për më shumë fuqi grafike përpunimi. Apple ka punuar me kompaninë kinematografike Blackmagic në një GPU të jashtme të bazuar në një Radeon Pro 580 me 8GB memorie video.

Apple thotë se duhet të japë performancë grafike më të shpejtë 2.8x në MacBook Pro 15 inç dhe 8x më shpejt në 13 inç.

Blackmagic eGPU gjithashtu ka dy portat Thunderbolt 3, katër porta USB 3, dhe një portë HDMI 2, duke e bërë atë një stacion mjaft të aftë. Është eGPU e parë për të mbështetur ekranet Thunderbolt 3 si monitor i LG 5K që Apple rekomandon për përdorim me MacBook Pro.

Kjo është eGPU  të-gjitha-në-një, ndryshe nga dizajnet e tjera të stilit të shasisë që kërkojnë të furnizoni kartën tuaj. Kjo e bën atë më pak fleksibël dhe  të përparueshëm sesa opsionet e tjera, por lejon një dizajn më të integruar dhe më të qetë me një gjurmë më të vogël.

Kjo do të jetë mënyra më e thjeshtë për të kthyer MacBook Pro tuaj në një platformë të aftë për zhvillimin VR. eGPU Blackmagic është në dispozicion tani për $ 699 vetëm nga Apple. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Fitimi i Apple goditet nga rënia e shitjeve të iPhone

Lajmet e fundit>